Międzynarodówka Sofistyczna w Warszawie

W lipcu 2012 powstał nowy ruch. Nazwali się Międzynarodówką Sofistyczną i nawołują do godnego odpoczynku i siedzenia na sofach. Sofistów wspiera akcja agitacyjna, której celem jest zebranie prawnie wymaganej liczby podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej.

Sofiści wzięli swoją nazwę od słowa „sofa”, które ich zdaniem pochodzi od greckiego „sophia”, czyli mądrość. Członkowie Międzynarodówki uważają, że sofa jest najmądrzejszym meblem, godnym człowieka siedzącego (Homo sofiens). Ich historia sięga już początku dziejów życia człowieka, który zszedł z drzewa tylko po to, żeby wygodnie usiąść. Wyłącznie ludzie potrafią czerpać radość i siłę z siedzenia, dlatego Sofiści uznali za słuszne, by podjąć misję ewangelizacyjną i szerzyć swoje idee.

Stworzyli projekt obywatelskiej uchwały sejmowej, która zagwarantuje wszystkim prawo do godnego i wygodnego siedzenia. Po zebraniu 100 tysięcy podpisów dokument trafi do Parlamentu.

12 lipca 2012 roku, na dwa dni przed akcją agitacyjną, w Warszawie odbyła się konferencja prasowa. W akcji uczestniczy legenda trójmiejskiej sceny rockowej Jarosław Janiszewski, który poprowadził wydarzenie.

Od 14 lipca przez kilka weekendów przy warszawskim metrze Sofiści będą zbierać podpisy pod projektem ustawy obywatelskiej.

Zobaczymy, czy uda im się wprowadzić do Sejmu niecodzienny projekt i zmusić polityków do głosowania.

Więcej informacji na temat Ruchu Sofistów na:

http://www.sofisci.com.pl/