Z jakichś względów ukuło się w Polsce stwierdzenie, że prawdziwe wakacje to wakacje za granicą. Włochy, Chorwacja czy Gran Canaria to tylko niektóre destynacje, które od lat wybierają Polacy. Gwarantowana dobra pogoda, porównywalne ceny a przede wszystkim wyższy standard ? to część argumentów, które zdają się przemawiać za takim wyborem.

Przy tym wszystkim zupełnie zapominamy, że polska branża turystyczna nie stoi w miejscu a jej obraz jest aktualnie zupełnie inny niż dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Hotele nad morzem w Sopocie, Ustce czy na Helu wcale nie są gorsze od tych zagranicznych. Co więcej ? często mają o wiele wyższy standard. Przykładowo, jeżeli wybieramy się do Włoch, pamiętajmy, żeby tamtejszą ilość gwiazdek traktować ze sporym przymrużeniem oka.

Zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy Polska wciąż pozostaje krajem dość bezpiecznym, w porównaniu do naszych europejskich sąsiadów, zmagających się z zagrożeniem terrorystycznym, spędzenie urlopu w Polsce zdaje się być rozsądnym pomysłem.