Każdy człowiek powinien przynajmniej raz w swoim życiu wystartować w maratonie. Jeśli uda nam się go ukończyć, poczujemy ogromną dawkę satysfakcji. Ona skutecznie zmobilizuje nas do dalszego działania, czyli do dalszych biegów. Jak jednak możemy przygotować się do maratonu?

Oczywiście musimy po prostu zacząć systematycznie i regularnie biegać. Nasz trening powinien przygotowywać nas do ostatecznego maratonu. Musi trwać więc przynajmniej dwie godziny. Postarajmy się również wydłużać czas trwania takich treningów. Nie musimy ich wykonywać codziennie. Dwa, trzy razy w tygodniu z pewnością wystarczy. Następnie postarajmy się także zakupić odpowiedni strój. Niezbędne będą wygodne, porządne buty. Zakupmy te o rozmiar większe. To one zagwarantują nam większy komfort podczas długich biegów.

Jeśli uprawiamy jakiś sport, na pewno chcemy, aby nasz wysiłek został doceniony. Zajmując się bieganiem, koniecznie musimy więc wystartować w maratonie. Gdy go ukończymy, zyskamy ogromną dawkę satysfakcji i samozadowolenia.