Szwajcaria słynie ze swych pięknych gór i jezior, jak np. Jezioro Bodeńskie, Jezioro Neuchâtel czy Jezioro Genewskie. Ostatnie z nich jest chlubą Genewy – zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. To przepiękne miejsce, które trzeba odwiedzić przebywając we wspomnianym mieście lub np. Lozannie.

Nie tylko zabytki
Jak wiadomo – Genewa jest jednym z najbardziej znanych miast Szwajcarii. Przede wszystkim ze względu na liczne wydarzenia kulturalne i pięknie zachowane zabytki. Nic więc dziwnego, że linie lotnicze oferują loty do Genewy tak często. Miasto przyciąga turystów również zapierającymi dech widokami oraz specyficzną i ciekawą fauną i florą, jak np. region Jeziora Genewskiego.

Cud natury
Jezioro Genewskie (fr. Lac de Geneve) jest idealnym przykładem fascynujących dzieł natury. Ma ono powierzchnię ok. 581 km i jest położone we Francji i Szwajcarii – z tego właśnie powodu nie jest uznawane za największe jezioro Szwajcarii. Jego głębokość maksymalna wynosi 310 m i wpływają do niego liczne rzeki, z czego największa to Rodan, która z jednej strony wpływa a z drugiej wypływa. Jezioro znajduje się pomiędzy Alpami i Jurą, a to dodaje niepowtarzalnego uroku regionowi Jeziora Genewskiego.
Jezioro Genewskie – duma Francji i Szwajcarii

Raj dla turystów
Dlaczego raj? Być może niektórzy uwielbiają głośne plaże, tłoczne promenady i zaludnione ośrodki wypoczynkowe. Ale większość ceni sobie spokój i ciszę. Nad Jeziorem Genewskim właśnie tego można się spodziewać. A trzeba podkreślić, że to wyjątkowo urokliwe miejsce, ze względu na przyrodę w regionie. Z jednej strony wzniesienia porośnięte winoroślą oraz roślinnością wyjętą jak z obrazka krajów śródziemnomorskich, a z drugiej – ośnieżone Alpy i malownicze pagórki Jury. Również wiele ośrodków wypoczynkowych, jak np. Montreux, Vevey, Morges czy Thonon-les-Bains, przypominają swym wyglądem nadmorskie, południowoeuropejskie, uzdrowiska. Czaru dodają zamki i średniowieczne miasteczka wznoszące się tuż przy jeziorze. Wyjątkowo ładny jest zamek Chillon z IX wieku, nieopodal Montreux. Idealnym rozwiązaniem, by zobaczyć to wszystko jest wycieczka, np. 3-4 dniowa, którą można odbyć wokół jeziora. Na pewno będzie ona obfitować w niepowtarzalne wrażenia i wspomnienia.

Atrakcje na jeziorem
Nie ma mowy o tym, żeby się tu nudzić. Już sama przechadzka promenadą jest okazją do relaksu. Oprócz tego można udać się w rejs statkiem po jeziorze, na wycieczkę do Swiss Vapeur Park – parku rozrywki z miniaturową trasą kolejową lub do akwaparku Les Caraibes sur Leman, bądź też nauczyć się żeglowania w szkole żeglarskiej. Niedaleko jeziora znajduje się również rezerwat przyrody – Grangettes. Dla chcących zaznać specjalnego odprężenia polecana jest wyprawa do miejscowości Lavey-les-Bains, gdzie znajdują się gorące źródła oraz centrum SPA.