Viet vo dao – sztuka walki czy filozofia życia?

Sport jest niewątpliwie ważnym elementem ludzkiego życia. Pozwala utrzymać dobrą kondycję, zachować sprawność fizyczną i umysłową. Jednym z nowych, choć coraz silniej rozpowszechniających się sportów jest viet vo dao.
Pod wskazanym, obco brzmiącym hasłem kryje się sztuka walki sprowadzona z Wietnamu. Jest ona jednak nie tylko sportem ale również pewnego rodzaju filozofią, jaką kierują się jej przedstawiciele. Viet vo dao przede wszystkim skupia się na zachowaniu harmonii we wszystkich aspektach ludzkiego życia. Poza tym, viet vo dao dąży do zachowania równowagi pomiędzy człowiekiem a otaczającą go naturą. Nie mniej istotnym elementem, którym kieruje się wskazana sztuka walki jest dążenie do stałej ewolucji ciała i ducha. W ten sposób, ćwiczący pozyskują spokój i równowagę, rozwijając tym samym swoje predyspozycje psychofizyczne.
Podsumowując, mimo, iż viet vo dao to stosunkowa nowa sztuka walki, cieszy się dużą popularnością. Warto więc zagłębić się w temat i osobiście przetestować jej zalety.