Walczymy z nadwagą

Otyłość to zmora naszych czasów. Coraz więcej jest osób z nadwagą, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu i pragnęłyby się odchudzić.
Przyczyny otyłości są różne. Najczęstszą jest jednak nieodpowiedni sposób odżywiania. Często, zajęci i zabiegani, nie zwracamy uwagi na to, co jemy, na kaloryczność pokarmów ani na zawartość dodatków chemicznych, które źle wpływają na nasz metabolizm. Nasze posiłki są nieregularne, jedzone o złych porach, np. przed snem.
Mała aktywność fizyczna i siedzący tryb życia to kolejne przyczyny nadwagi. Osobom otyłym zaleca się więc zwłaszcza ćwiczenia wytrzymałościowe, takie jak pływanie i ćwiczenia w wodzie, jazda na rowerze, szybki marsz, marszobieg, taniec, a także ćwiczenia w domu z użyciem specjalnych przyrządów, np. rower treningowy.
Odchudzanie powinno więc obejmować odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne, ale wspomóc je można także poprzez odpowiednie suplementy diety blokujące wchłanianie tłuszczy i węglowodanów oraz kontrolujące apetyt. Takie tabletki na odchudzanie można znaleźć na stronach internetowych, gdzie również poznamy fachowe porady dotyczące stosowania tych preparatów.
Zabiegów odchudzających można stosować wiele, zaczynając od sauny czy masażu, poprzez drenaż limfatyczny i bicze wodne, a na odsysaniu tłuszczu skończywszy.
Propozycje takich i wielu jeszcze innych zabiegów znajdziemy w internecie. Ciekawe i bardzo liczne oferty znajdują się pod hasłem „Odchudzanie Katowice”. Propozycje konsultacji poprzedzających opracowanie planu żywienia z programem dietetycznym i szeroki wachlarz zabiegów na pewno wzbudzą zainteresowanie każdego z was.