Ogólnie wiadomo jest, że sterydy niszczą zdrowie, istnieje jednak grupa osób, które wolą wspomagać się sterydami. Oczywiście można przyjmować różne suplementy diety i rozwijać swoją sylwetkę poprzez sukcesywne i regularne ćwiczenia. Jednak, co tu kryć, efekt przyjmowania sterydów jest szybciej widoczny.
Na rynku jest bardzo dużo sterydów i są one zdecydowanie przeróżne, posiadają różne składy, a opisy sterydów zawsze można przeczytać na określonych stronach internetowych.
Jednym z bardziej popularnych sterydów jest metanabol, który nie jest stosowany w kulturystyce, a raczej w leczeniu u chorych na marskość wątroby lub na choroby jelit. Niestety niektóre sterydy są używane  w medycynie, wtedy chorzy są zmuszeni do przyjmowania tych preparatów w celu poprawy swojego zdrowia. Innym sterydem jest testosteron, który jest bardzo często używany przez kulturystów, jest najłatwiej osiągalnym sterydem w Polsce.
Najczęściej jest przyjmowany w formie iniekcji raz w tygodniu, daje bardzo silne efekty anaboliczne, ale także daje poważne skutki uboczne.