Sandra Zaniewska wstrzymuje karierę!

 

„Witajcie w Nowym Roku! Mam nadzieję że rozpoczął się on dla Was pomyślnie” – przywitała się dziś na Facebooku Sandra Zaniewska. Niestety, dlasza część wiadomości nie była już optymistyczna. 22-letnia tenisistka z Katowic była zmuszona zawiesić karierę ze względów zdrowotnych.

„Chciałabym się z Wami podzielić wiadomościami na temat mojego zdrowia i prawdopodobnie najbardziej bolesną decyzją, jaką w życiu podjęłam. Na początku tego tygodnia miałam rezonans dolnej części pleców, czyli tej, która mi dokucza już od dłuższego czasu.

Niestety, wyniki nie były obiecujace. W skrócie wyszło na to że mam wypadnięty dysk oraz spondylolizę z kilkoma innymi, ‚mniejszymi’ dolegliwościami. W związku z tym muszę na razie wstrzymać moją karierę tenisową na czas nieokreślony.

Wstrzymać, ponieważ nie jestem gotowa by ją zakończyć. W najbliższych dniach/tygodniach/miesiacach będę obserwować moje ciało i jak reaguje na aktywność fizyczną, obecnie nie jestem w stanie zagrać treningu bez bólu. Mam nadzieję, że kolejne posty do Was będą bardziej optymistyczne i że uda mi się kontynuować realizację moich marzeń. Pozdrawiam”.

Sandra Zaniewska obecnie plasuje się na 301. pozycji WTA. Najwyżej była notowana na 142. miejscu. W swoim ostatnim turnieju doszła do półfinału 25-tysięcznika w Madrycie – zaledwie trzy tygodnie temu. Jednym z największych sukcesów Sandry był awans do turnieju głównego Wimbledonu w 2012 roku. To była bardzo obiecująca zawodniczka, notowana w pierwszej trzydziestce wśród juniorek, deblowa finalistka Australian Open w kategorii do lat 18.