Viet Vo Dao – popularna sztuka walki

Niemal każda sztuka walki zyskuje w naszym kraju na coraz większej popularności. Już nawet dzieci w wielu przedszkolnym zainteresowane są tego typu ćwiczeniami i chętnie uczestniczą w zorganizowanych treningach. Jedną z ciekawszych odmian jest technika zwana Viet Vo Dao Jest to sztuka walki wywodzącej się z regionów wietnamskich, a za jej oficjalny początek uznaje się lata sześćdziesiąte XX wieku.

Viet Vo Dao posiada, jak każda sztuka walki, swoją własną filozofię. Bardzo dużą rolę przykłada się tu do siły i sprawności, co ma wpływać pozytywnie również na bycie pożytecznym. Każda osoba trenująca Viet Vo Dao musi też kierować się równowagą i harmonią życiową oraz stałym rozwijaniem nie tylko swojego ciała, ale również ducha.

Uczeń Viet Vo Dao może uzyskać odpowiednie stopnie (pasy żółte, niebieskie i czarne). Do treningów niezbędny jest oczywiście właściwy strój. W Viet Vo Dao stosuje się bluzę, spodnie oraz pas. Zajęcia z tego rodzaju sztuki walki organizowane są dziś w wielu klubach sportowych.