Internet – dwie strony medalu

Najbardziej niesamowite w naszych czasach jest to, że możemy nawiązać znajomość z ludźmi przebywającymi w drugiej części globu, nie opuszczając wygodnego miejsca na kanapie.

Gadu-gadu, Skype, Messenger oraz inne komunikatory sprawiają, że rozmowy z przyjaciółmi są łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki portalom, takim jak Facebook czy Instagram, już nie musimy zapraszać znajomych na kawę, by pokazać im zdjęcia z wakacji. Wystarczy, że fotka zostanie opublikowana na naszej tablicy, a bez problemu dotrze do wszystkich zainteresowanych. Natomiast wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego daje nam możliwość dzielenia się przemyśleniami z resztą świata. Dzięki temu poznajemy nowych ludzi, prowadzimy dyskusje i uczymy się bronić swoich racji. Pisząc bloga, wyrażamy siebie i zdobywamy zwolenników.

Jednak trzeba pamiętać, że wygoda, którą tak sobie chwalimy, w nadmiarze bywa zgubna. Jeżeli zaniedbamy życie poza światem Internetu, możemy stać się nudni i nieciekawi. Pewnego dnia może się okazać, że nie mamy niczego ciekawego do powiedzenia i nikt nie zamierza nas słuchać.