Zapewne większość z nas ma już jakieś plany wakacyjne jednak część nadal jest w pracy bądź po prostu nigdzie się jeszcze nie wybrała. Dlatego polecam wyjazd w góry , jest on najtańszą opcją wyjazdu wakacyjnego oraz nie potrzeba do niego biura podróży bądź specjalnych formalności. Wszystko można załatwić od ręki poprzez , po pierwsze załatwienie transportu po drugie znalezienie odpowiedniej bazy hotelowej oraz po trzecie konkretnej lokalizacji. Miejsc wypoczynku jest wiele jednak na wstępie zaznaczę te najważniejsze czyli : Beskidy , Tatry , Bieszczady oraz Góry Świętokrzyskie. Nie będę w tym artykule rozwodził się które są dla kogo tylko ograniczę się do podania kilku ogólnych wskazówek.

Po pierwsze , najważniejsze aby podróżować po już sprawdzonych szlakach. Niesprawdzone bądź nasze autorskie pomysły mogą doprowadzić do katastrofy która nie pozwoli nikomu innemu na pomoc nam. Jest to bezpieczna opcja i dostarczająca wystarczających przeżyć. Dodatkowo takie szlaki wiodą zwykle do największych atrakcji turystycznych oraz bazy hotelowej. Po drugie zadbaj o to aby niczego podczas podróży Ci nie zabrakło tj. ciepłe ubrania , kurtka , dodatkowe wygodne buty oraz telefon kontaktowy. Lepiej nie brać ze sobą większych sum pieniędzy gdyż może to stwarzać duże zagrożenie. Po trzecie i najważniejsze , dobra baza hotelowa bądź domek to podstawa. Podczas pobytu w noclegi jastrzębia góra dostałem grypy żołądkowej która zwaliła mnie z nóg na całe trzy dni. Na dodatek trzy dni to był prawie cały mój wyjazd a wszystko przez fatalną kuchnię jaka była w ówczesnym hotelu. Dlatego mądrze przemyślana decyzja może zaoszczędzić wiele kłopotów , nie tylko z żołądkiem ale także twoim bezpieczeństwem. Niestety znikające rzeczy z pokojów to bardzo częste sytuacje które na naszą niekorzyść powtarzają się. Najlepiej aby przed wyjazdem zapoznać się z opinią innych użytkowników którzy wcześniej korzystali z usług danego hotelu. Kwatery Karpacz oferują całkiem dobrą obsługę a do tego doskonały dostęp do gór oraz szlaków górskich.

Kolejną poradą dla osób zainteresowanych górami z pewnością może być pokora którą powinni zachować wobec pogody. Gdyż warunki atmosferyczne mogą zmienić się z minuty na minutę. Wiele osób zapomniało o tej zasadzie wobec czego poniosło największą ofiarę. Dodatkowo warto wspomnieć iż jest to także doskonały wyjazd dla osób które uprawiają wszelkiego rodzaju sporty. Gdyż przy treningach wysokogórskich podnosi się nasz poziom wytrzymałości ponieważ hemoglobina jest lepiej wiązana z cząsteczkami krwi. To chyba wszystkie wady oraz zalety gór jakie znam. Sam wyjazd z pewnością nie będzie kosztowny , licząc za przejazd w zależności od położenia oraz za pobyt w hotelu na 4-5 dni koszty mogą zadziwić nie jednego z nas. Jednak polecam odwiedzenie innych miejsc niż noclegi zakopane gdyż jest to najdroższa z najdroższych form spędzania wakacji. Dlatego warto pomyśleć nad ustronnym miejscem które z całą pewnością nie będzie ściągać od nas całej wypłaty. Mam na myśli tutaj np. Bieszczady które choć nie są najbardziej atrakcyjne to ceny w porównaniu do Zakopanego są o wiele lepsze.

Suma summarum całość może okazać się znacznie tańsza niż niejeden wyjazd z biurem podróży za niższe pieniądze. Organizowane przez nas wycieczki dają 100% gwarancji na to iż nie będziemy oszukani tak jak goście biur podróży. Zainwestowane pieniądze w wakacje z całą pewnością się zwrócą i dadzą nam wiele radości. Jednak zanim się na coś zdecydujemy warto sprawdzić wszelkie oferty prezentowane przez hotele oraz najbardziej dopasowane do naszych potrzeb szlaki turystyczne. Lepiej weźmy szlak który zajmie nam mniej czasu ale będziemy mogli więcej wypocząć i więcej się dowiedzieć. A nie maszerować przez kolejne przystanki z myślą o ciągłym gonieniu i stresie związanym z nadrabianiem straconego czasu.